Termal Yazıcı ve Mutfak Ekranı

Termal Yazıcı ve Mutfak Ekranı

Adisyo sizi mutfakta sadece ekran veya sadece yazıcı kullanmaya zorlamaz. İsterseniz mutfakta tablet, laptop, pc, all in one gibi cihazlar kullanarak mutfağa gelen siparişleri bu ekranlarda takip edebilirsiniz.

Termal Yazıcı ve Mutfak Ekranı

Adisyo sizi mutfakta sadece ekran veya sadece yazıcı kullanmaya zorlamaz. İsterseniz mutfakta tablet, laptop, pc, all in one gibi cihazlar kullanarak mutfağa gelen siparişleri bu ekranlarda takip edebilir, isterseniz de termal yazıcı ile siparişlerinizin ilgili yazıcıdan çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Devir Ekonomi Devri

Adisyo sizi tek bir cihazı kullanmaya zorlamaz. Adisyo’yu kullanmak için pahalı bir lisans almanız gerekmez. Yıllık bakım ücreti ödemezsiniz. Abonelik sistemi sayesinde, kullandığınız kadar ödersiniz.

 • Abonelik sistemi
 • Kullandığınız kadar ödersiniz
 • Yıllık lisans ücreti ödemezsiniz
 • Sınırsız kullanıcı ekleyebilirsiniz

Termal yazıcı nedir ve nasıl kullanılır?

Termal yazıcı nedir ve nasıl kullanılır?

Termal Yazıcı Nedir? Nasıl Çalışır?

Hayatımızın her anında farklı farklı alanlarda kullandığımız yazıcılar, ihtiyaçlarımız doğrusunda şekillenerek pek çok farklı amaca hizmet edecek şekilde tasarlanıyor. Yazıcılar çalışma prensiplerine göre mürekkep püskürtmeli, lazerli, nokta vuruşlu ve termal olarak birbirlerinden ayrılıyor. Lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıları genellikle ev ve ofis hayatında sıklıkla kullanırken, termal yazıcı gibi daha spesifik yazıcı çeşitleri herkese değil yalnızca belirli alanlarda faaliyet gösteren kişilere hitap ediyor.

Bu içeriğimizde, termal yazıcı nedir sorusuna yanıt arayan kullanıcıları bilgilendirmek istiyor ve fiş yazıcısı olarak da bilinen termal yazıcılar hakkında sizlere pek çok detay sunuyoruz.

Termal Yazıcı Nedir?

Termal yazıcı; direkt termal ya da termal transfer metotlarıyla baskı yapan ve genellikle bagaj etiketleri, kredi kartı slipleri ve benzeri kısa süreli kullanımda olacak barkodları basmak için kullanılan bir yazıcı çeşididir.

Termal yazıcılar günlük hayattan, yani ofis ve ev ortamından ziyade, özellikle endüstriyel alanlarda sık sık kullanılıyor. Lojistik süreçlerindeki etiketlemelerden tutun da kredi kartı sliplerine kadar pek çok etiket basımında termal yazıcılardan ya da termal yazıcı teknolojisinden faydalanıyor. Termal yazıcıların bu alanda tercih edilmelerinin temel sebebi, termal etiket yazıcı modellerinin mürekkep püskürtmeli ya da lazer yazıcılara oranla çok daha az maliyete ve çok daha az atığa sahip olmasıdır.

Ayrıca termal yazıcılar diğer yazıcı türlerine oranla çok daha kompakt bir tasarıma sahiptir. İşlevleri kısıtlı ve nokta atışı hedefli olduğundan, bu yazıcıları işlevleri dışında kullanmak çoğu zaman mümkün değildir. Bu sebepten minimum alan kaplar ve minimum maliyetle çalışırlar. Termal yazıcı modellerinin sıklıkla termal barkod yazıcı ya da termal etiket yazıcı olarak anılması da tam olarak bu işlevlerinden kaynaklanır.

Termal yazıcı nedir sorusunun en özet cevabı; barkod ve etiket tarzı ürünlerin basımı için kullanılan bir yazıcı türü olduğudur.

Termal Yazıcı Nasıl Çalışır?

Termal yazıcılar, termal transfer baskı ve doğrudan termal baskı adı verilen iki farklı çalışma yöntemine sahiptir. Her iki yöntemde de ısıtılmış bir baskı kafası aracılığıyla yazma ve basma işlemi gerçekleştirilir.

Her iki yöntemin benzer olduğunu söylemiş olsak da aslında bu yöntemler birbirlerinden çok kesin çizgilerle ayrılırlar. Yöntemlerden biri sayesinde çok daha uzun ömürlü etiket ve barkod baskıları almak mümkün olurken, diğer bir yöntem ile çok daha pratik ancak daha kısa ömürlü baskılar almak mümkün olacaktır.

Gelin, konuyu biraz daha derinleştirerek termal etiket yazıcıların çalışma metotlarını ve bu metotlar arasındaki farkları inceleyelim.

Termal Transfer Baskı Nedir?

Termal transfer baskı yönteminde ısıtılmış baskı kafası ve ince bir şerit kullanılır. Bu yöntemle elde edilen barkod etiketleri çok daha yüksek kaliteli ve uzun ömürlü olur.

Termal transferde ısınan baskı kafaları, kullanılan şeride ısı uygulayarak mürekkebin erimesini ve böylelikle baskının oluşmasını sağlar.

Termal transfer baskı yönteminde kullanılan transfer şeridi büyük bir öneme sahiptir. Transfer şeritleri balmumu, balmumu & reçine ve reçine şeritleri olmak üzere 3’e ayrılır. Balmumu şeritleri daha düşük ısıda baskı yapmaya olanak tanırken reçineye oranla daha yumuşak olan yapıtaşları sebebiyle bozulmaya daha müsaittir. Reçine şeritleri ise balmumuna oranla daha yüksek bir baskı sıcaklığı gerektirir ancak bozulmalara karşı daha dayanıklıdır.

Termal transfer metodunu kullanan termal yazıcılar baskı işlemini doğrudan medya üzerinde gerçekleştirdiğinden (Yani mürekkebi eriterek doğrudan kullanılan materyal üzerinde baskı gerçekleştirdiğinden), barkod ve etiketlerin özellikle uzun ömürlü olması gereken lojistik, laboratuvar numuneleri ve makine etiketleri gibi alanlarda kullanılır.

Doğrudan (Direkt) Termal Baskı Nedir?

Doğrudan termal baskı yönteminde kullanılan ısıya duyarlı kağıt, ısıtılmış baskı kafasının altından geçerken kimyasal işlem görmüş yapısı sebebiyle karararak baskı işlemine uğrar.

Doğrudan termal baskı yönteminde bir şeride ya da mürekkebe ihtiyaç duyulmaz.

Direkt termal baskı yöntemini kullanan termal yazıcılar, diğer yazıcı türlerine oranla çok daha basit bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Çünkü bu yazıcılarda işlem yalnızca baskı kafası ve kimyasal bir kağıt (medya) ile gerçekleştirilir. Bu sebepten çok düşük maliyete ve neredeyse sıfır atığa sahiptir.

Bu avantajının yanı sıra, doğrudan termal baskı yöntemini kullanan termal yazıcıların en büyük dezavantajı ise elde edilen baskı ürünlerinin kısa ömürlü olmasıdır. Bu sebepten, doğrudan baskı yöntemini lojistik, makine ya da laboratuvar numunelerinin etiket baskısında kullanmak mümkün değildir. Çünkü bu tip baskıların uzun ömürlü olması ve ne kadar zaman geçerse geçsin halen okunabilir durumda olması beklenir.

Ancak kredi kartı slipleri gibi daha kısa süreli kullanım ömrü gerektiren baskılarda, doğrudan termal baskı yöntemi tercih edilir.

Termal Yazıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tıpkı her yazıcı çeşidinde olduğu gibi termal yazıcılarda da uzun süreli ve sağlıklı bir kullanım için dikkat etmeniz gereken pek çok husus mevcuttur. Öncelikle cihazın kurulumunu yaparken mutlaka satın aldığınız yazıcı markasının sizler için hazırlamış olduğu kullanıcı kitapçığını okumalı ve tüm püf noktalara göz atmalısınız. Ayrıca kurulumu gerçekleştirirken mutlaka topraklaması bulunan, yani ani enerji artışı ya da düşüşü söz konusu olduğunda cihazını koruyabilecek elektrik sistemlerini kullanmalısınız.

Termal yazıcılar kompakt tasarımları sebebiyle yaşam alanlarında ya da ofislerde pek çok noktaya yerleştirilebilir. Ancak bu noktaları tercih ederken, yazıcıya zarar gelmeyeceğinden emin olmalısınız. Eğer ilgili noktada ya da bu noktanın yakınlarında sık sık sıvı bulunduruyorsanız, sıvı dökülme riskini göz önünde bulundurmalı ve termal yazıcınızı bu alana yerleştirmemelisiniz.

Termal Barkod Yazıcı Modellerini Kimler Kullanabilir?

Yazıcı çeşitlerini araştıran kullanıcılar, karşılaştıkları yazıcı çeşidini aktif olarak kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. Kullanıcılar genellikle lazer yazıcı nedir ya da mürekkep püskürtmeli yazıcı nedir gibi sorulara yanıt arasa da zaman zaman araştırmayı derinleştirip termal yazıcı nedir sorusunu da sorabiliyor.

Lazer yazıcı ve mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri iş ortamından ev ortamına kadar pek çok noktada kullanılsa da termal yazıcı modelleri ne yazık ki bu iki alanda da sizlere büyük bir fayda sağlamıyor. Termal yazıcılar daha önce de belirttiğimiz gibi sıklıkla termal etiket yazıcı ya da termal barkod yazıcı isimleriyle anılıyor.

Eğer lojistik ya da benzeri sık sık etiketleme yapmanızı gerektiren profesyonel bir işiniz ya da kişisel bir uğraşınız yoksa, termal yazıcı modelleri sizin için çok da uygun olmayacaktır.

Termal yazıcı nasıl çalışır,
Termal YAZICI test,
Termal Yazıcı,
Termal Yazıcı Fiyatları,
Doğrudan termal nedir,
Termal yazıcı kağıt Boyutu ayarları,
Termal transfer yazıcı,
zjiang zj-5890k 58mm usb termal yazici kurulumu,

Perakende Barkodlu Satış Programı | Hızlı Satış Programı

Ürün Barkodunu okutarak veya ürün resimlerine klavyeye dokunmadan hızlı bir şekilde satış yapma özelliği.

En ideal ürünü en uygun fiyata alın..

 

Market Gıda Sektörü için program içerisindeki 40.500 adet, Kırtasiye Kitap sektörü için 35.500 adet hazır stok ile anında fiyat tanımlayarak satış yapabilirsiniz.

Diğer Sektörler için ise sınırsız stok ekleme özelliği

Otomatik gelişmiş yedekleme sistemi sayesinde programdaki bilgileriniz anlık yedeklenmektedir. Bilgisayarınızın bozulması veya formatlanması sonucunda, programınızı ve yedeklerinizi yükleyerek 2 dakika içerisinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Gerekli durumlarda yetkisi olan kullanıcılar bu satışlar üzerinde düzeltme ve silme yapabilmektedir.

* HIZLI SATIŞ İŞLEMLERİ *

HIZLI SATIŞ TUŞLARI

 • * En çok satışını yaptığınız ürünlerin görsellerini kısayol tuşlarına ekleyip tıklayarak satışını yapabilirsiniz.
 • * Bu özellik barkodu olmayan ve barkod yapıştırılamayacak olan ürünler için kullanılan bir özelliktir. 
 • * Örneğin: Yumurta, Ekmek, Simit, Çakmak gibi…

 

HIZLI SATIŞ EKRANI

 • * Alışveriş yapan müşterinizin kasaya getirdiği ürünlerin barkodlarını okutarak satış sepetinde listelenmesini sağlarsınız.
 • * Barkodunu okuttuğunuz her ürünün bilgilerini ekranda görebilir hem de Satış toplam tutarını izleyebilirsiniz.
 • * Aynı anda birden fazla kasa ile müşterilerinizi bekletmeden satış yapabilirsiniz.
 • * Yetkisi olan kullanıcılar ister parasal ister yüzdesel indirim uygulayabilir. 
 • * Satış sonunda müşteriden alınan paranın resmine tıklayarak verilecek para üstünü hesaplatabilirsiniz.
 • * Yapılan satışları Nakit Satış veya Veresiye Satış olarak sonlandırabilirsiniz.
 • * Bu sayede gün sonunda ne kadar Nakit ne kadar Veresiyeli satış yapıldığını izleyebilirsiniz.
 • * Her satış sonunda isterseniz resmi değeri olmayan MALİ DEĞERİ OLMAYAN bilgi fişi yazdırabilirsiniz.  

 

* ÜRÜN / STOK TANIMLARI *

Program içerisindeki 45.500 adet hazır stok ile anında fiyat tanımlayarak satış yapabilirsiniz.

 • * Stok grubu tanımları,
 • * Ölçü Birimi Tanımları,
 • * Tedarikçi Hesap tanımlama,
 • * Stok Satış Fiyatı 1, Satış Fiyatı 2, Satış Fiyatı 3 ve Taksitli Satış Fiyatı üzerinden ürün satma,
 • * Her ürün için Kritik stok seviyesi belirleme,
 • * Kritik Stok Seviyesindeki Ürünleri Görme ve Yazdırma,
 • * Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünleri Görme ve Yazdırma,  
 • * Her bir ürüne Barkodu dışında Özel Kod tanımlamayabilme
 • * Kategori Tanımları
 • * Sınırsız, hızlı ve kolay ürün stok ekleme

* MÜŞTERİ VERESİYE TAKİP *

 • * Sınırsız Müşteri Hesap kartı tanımlama
 • * Müşteriye ister stoktan ister stoktan bağımsız ürün/hizmet satışı yapabilir,
 • * Bakiyesi olan müşteri ve tedarikçilerinizi listeleme
 • * Tahsilatlarınızı “ödeme şekline” göre yaparak (Nakit,Kredi Kartı,Çek,Banka,Açık Hesap) makbuz yazdırabilirsiniz.
 • * Alacaklarınızı tek liste kolaylıkla takip edebilirsiniz

 

ÖDEME HATIRLATMA ve UYARI SİSTEMİ

(OPSİYONEL BİR ÜST VERSİYON)

 • * Bu modül ile müşterilerinizin bakiyelerini belirli periyotlarda veya otomatik olarak hatırlatmalarını sağlayabilirsiniz.
 • * Ödemesi geçen müşterileri otomatik hatırlatma,
 • * Ödemesi geçen müşterileri manüel olarak hatırlatma,
 • * Gelişmiş günlük yedekleme,
 • * Gelişmiş program sürüm kontrolü,
 • *ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şey tek yazılımda.

* KASA TAKİP *

 • * Günlük Kasa Raporu
 • * Kasa hesaplarınızın takibi,
 • * Kasadaki Nakit, POS ve Diğer Satışları Görme ve Yazdırma,
 • * Kasadaki Günlük, Haftalık, Aylık Kasa Para Giriş-Çıkışlarını Görme ve Yazdırma,
 • * Kasadaki İstenilen Tarih Aralığında Kasa Para Giriş-Çıkışlarını Görme ve Yazdırma,
 • * Toplam Kasa Devir görme işlemleri  

 

KULLANICI TANIMLARI

Programı birden fazla kullanıcı paylaşacak ise bu bölümden farklı kullanıcılar ve şifreler tanımlayabilir, tanımlanan her kullanıcının programın hangi bölümlerine erişebileceğini ve hangi işlemleri yapabileceği yetkileri belirleyebilirsiniz.

* SATIŞ RAPORLARI KAR / ZARAR *

 • * Ürün Listesi Raporu
 • * Ürün Satış Miktarları
 • * Toplam Alış Miktarları
 • * Son Kullanma Tarihi Geçen Ürün Rapor
 • * Toplam Satış Miktarları
 • * Ciro Raporu
 • * Kar – Zarar Raporu
 • * Kritik Stok Seviyesinde Olan Ürün Raporu

* BARKOD ETİKETİ VE MALİ DEĞERİ OLMAYAN FİŞ ADİSYON YAZDIRMA *

Ürünler bölümünde tanımlamış olduğunuz stok kartlarına barkod etiket baskısı yapmanızı sağlayan bölümdür. 


Termal Barkod yazıcı ve Laser yazıcı ile barkod baskı imkanı da sunan Marmarasoft Barkodlu Satış, tanımlı onlarca etiket formatını kullanımınıza sunmaktadır. Kırtasiyelerden temin edebileceğiniz A4 boyutundaki yapışkanlı etiketler üzerine seri bir şekilde Ürün Adı, Satış Fiyatı, Kdv Oranı, Barkodunu ve benzeri etiketleri yazdırabilirsiniz.


Marmarasoft Barkodlu Satış programı EAN-8, EAN-13, UPC-A, UPC-E, IMEI, CODABAR, CODE-39, CODE-128, KİLOGRAMLI BARKOD tipleri ile çalışabilir, bu barkod tipleri için ve   YERLİ ÜRETİM LOGOLU  etiket basabilirsiniz.

Barkodlu Market Satış Programı

Barkodlu Market Satış Programı (Temel Paket)

Ürün Barkodunu okutarak veya ürün resimlerine klavyeye dokunmadan hızlı bir şekilde satış yapma özelliği.

En ideal ürünü en uygun fiyata alın..

 

Otomatik gelişmiş yedekleme sistemi sayesinde programdaki bilgileriniz anlık yedeklenmektedir. Bilgisayarınızın bozulması veya formatlanması sonucunda, programınızı ve yedeklerinizi yükleyerek 2 dakika içerisinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

* HIZLI SATIŞ İŞLEMLERİ *

 

HIZLI SATIŞ KISAYOL TUŞLARI

 • * En çok satışını yaptığınız ürünlerin görsellerini kısayol tuşlarına ekleyip tıklayarak satışını yapabilirsiniz.
 • * Bu özellik barkodu olmayan ve barkod yapıştırılamayacak olan ürünler için kullanılan bir özelliktir. 
 • * Örneğin: YumurtaEkmekSimitÇakmak gibi..

 

HIZLI SATIŞ EKRANI

 • * Aynı anda birden fazla kasa ile müşterilerinizi bekletmeden satış yapabilirsiniz.
 • * Yetkisi olan kullanıcılar ister yüzdelik ister tutar cinsinden indirim uygulayabilir. 
 • * Satış sonunda müşteriden alınan paranın resmine tıklayarak verilecek para üstünü hesaplatabilirsiniz.
 • * Yapılan satışları Nakit SatışPOS satışNakit ve POS satışVeresiye Satış olarak sonlandırabilirsiniz.
 • * Bu sayede gün sonunda ne kadar Nakit ne kadar Veresiyeli satış yapıldığını izleyebilirsiniz.
 • * Her satış sonunda isterseniz resmi değeri olmayan MALİ DEĞERİ OLMAYAN bilgi fişi yazdırabilirsiniz.  

 

* ÜRÜN / STOK TANIMLARI *

 

 • * Sınırsız, hızlı ve kolay ürün stok ekleme
 • * Stok grubu tanımlamayabilme
 • * Ölçü birimi tanımlamayabilme
 • * Kategori tanımlamayabilme
 • * Tedarikçi hesap tanımlamayabilme,
 • * Ürün Renk, Beden, Numarası, Cinsi gibi varyasyonlar tanımlayabilme (Bir Üst Versiyonlarda)
 • * Stok Satış Fiyatı 1Satış Fiyatı 2Satış Fiyatı 3Kredi Kartı veya Taksitli Satış Fiyatı üzerinden ürün satma,
 • * Her ürün için kritik stok seviyesi belirleme,
 • * Stok sayım ile kayıp/kaçak ürünlerin tespiti  (Bir Üst Versiyonlarda)
 • * Kritik stok seviyesindeki ürünleri listeleme ve yazdırma,
 • * Son kullanma tarihi geçen ürünleri listeleme ve yazdırma,  
 • * Her bir ürüne barkodu dışında Özel Kodlar tanımlamayabilme
 • * Stoklarınızdaki ürünlerin toplam maliyet alışlarını ve satış fiyatlarını hesaplama

Barkod Okuyucular ve Barkod Okuyucu Fiyatları

Performans

Işık kaynağı: 650nm lazer (güvenli görünür ışık)
Çalışma kanalı: 2.4G
Iletişim mesafesi: 150 m kapalı; 300 m açık
Desteklenen semboller
Kod 39, tam ASCII, kod çubuğu, endüstriyel 2 of 5, interleave 2 of 5, matrix 2 of 5, kod 93, kod 128, kod 32, standart kod 93, EAN 128, MSI, EAN8 & 13, UPCA & E, Plessey, DataBar14, Telepe ve tüm 1D barkodları
Hassas: ≥4 mil (0.1mm)
Tarama alanı derinliği: 10-800mm
Arayüz: USB
Operasyon: manuel/otomatik
Kod çözme hızı: 120 kez/saniye
Işık yoğunluğu: gün ışığı, 4000Lux
Kod çözme hata oranı: 1/8 milyondan az

-2.4GHz büyük kapasiteli veri alıcısı.

Kablosuz ve kablolu çalışma modunu destekleyin. Bu barkod tarayıcıyı kablolu olarak kullanabilirsiniz veya kablosuz olarak kullanabilirsiniz.

-Bu USB arabirimini destekler.

-Support System: WinXP / 7/8 / 8.1 / 10 / Vista / Android / IOS.

-USB kablosuyla şarj edilmiştir. Zaman kullanın: yaklaşık 7 gün, Şarj süresi: yaklaşık 30 dakika, Tam şarj göstergesi: Gösterge yeşil.

Kablosuz ve kablolu çalışma moduna geçmek için kılavuzdaki el ve kablosuz mod barkodunu tarayın.

Kablosuz Çalışma Modu: 2.4GHz veri alıcısını bilgisayara takın. Gösterge ışığı açık olduğunda yeşil yanar. Taramak için sarı düğmeye bastığınızda gösterge lambası söner. Gösterge ışığı 3-5 dakika kullanmadığınızda kapanır.

-Wired Çalışma Modu: 2.4GHz veri alıcısı bilgisayara takın, USB kablosunu tarayıcı ile bağlayın. Gösterge ışığı açık olduğunda yeşil yanar. Taramak için sarı düğmeye bastığınızda gösterge ışığı kırmızıdır. Gösterge ışığı 3-5 dakika kullanmadığınızda kapanır.

 

QR Barkod Okuyucu

RENKLİ ZEMİNLERİ OKUMAKTADIR
*ECZANELER İÇİN UYGUNDUR
*ADINIZAFATURALIDIR 2 YIL GARANTİLİDİR
*AİLE SAGLIGI MERKEZLERİ İÇİN UYGUNDUR
*OPTİK VE GÖZLÜK MAGZALARI İÇİN UYGUNDUR
*MAVİ VE SİYAH ZEMİNLİ BARKODLARI OKUMAKTADIR
*ÜRÜN KABLOLUDUR
*2D , QR , 1D , KAREKOD BARKODLARI OKUMAKTADIR

 

QR kod 2D Barkod Okuyucu Desteği mobil ödeme bilgisayar ekran tarayıcı

Özellikler

Özellikler

1,  Tak ve çalıştır, tüm POS sistemi ile çalışmak.

2,  CMOS görüntü teknolojisini uygulamak, taraması kolay.

3,  IP54 standart ve 3M damla dayanabilir.

4, 2D Barkodu, sanal USB sürücüsü serbestçe sunulabilir.

5,  ekrandan barkod okuma desteği.

6,  Çok Diller Klavye Düzeni.

7,  Destek ticari barkod, eczane barkod, lojistik barkod, posta barkod, katlama barkod, küçük barkod, film tarafından örtülü barkod ve net olmayan barcode.ect baskılı.

8,  Uygulama alanları: Süpermarket, Perakende, Depo, Lojistik, Kütüphane, Tıp vb.

9,  müşteri talebine göre özelleştirilebilir.