Fatura yazdırmak için yazıcı

fatura yazdırmak için yazıcı

Özellikle fatura, irsaliye ve makbuz yazdırma işlemlerinde, nokta vuruşlu yazıcılar tercih edilmektedir. Bu yazıcıların iki farklı şekilde kullanılabilir.

  • Standart işletim sistemi yazıcısı
  • Doğrudan yazdırma (DOS modu)

Standart yazdırma modunda kullanmak için yazıcın kurulu olduğu işletim sisteminde, yazıcının doğru sürücüsünün yüklenmesi yeterli olacaktır. Dia’dan ise yazdırırken Mürekkep Püskürtmeli veya Lazer Yazıcı olarak yazdırma yapılabilir. Bu mod nokta vuruşlu yazıcılar için uygun bir yazdırma yöntemi değildir. Bu modda yazdırılırken yazıcılar daha yavaş yazar ve daha çok şerit harcar.

DOS modu yazdırmada ise, yazıcıya doğrudan karakterler gönderilerek yazdırılır. Bu modda yazıcılar hem daha hızlı hem de daha ekonomik yazar. Bu modun doğru kullanabilmesi için ise aşağıdaki ayarların yapılması gerekmektedir.

  1. OKI ML1120/90 Yazıcı Ayarları
  2. OKI ML1120/90 Yazıcı Ayarları (Yazıcı Üzerinden)
  3. OKI ML3300/5500 Yazıcı Ayarları
  4. OKI ML5720/90 Yazıcı Ayarları
  5. Epson LX300+ Türkçe Karakter Ayarı

Ürünlerimize bakabilirsiniz  https://www.adisyonyazici.com/

XPrinter PR-Q801 Thermal Seri + Usb + Ethernet 260 MM/SN 203 Dpi Fiş Yazıcı

XPrinter PR-Q801 Thermal Seri + Usb + Ethernet 260 MM/SN 203 Dpi Fiş Yazıcı

Perkon XPrinter PR-Q801 Thermal Seri + Usb + Ethernet 260 MM/SN 203 Dpi Fiş Yazıcı

PERKON (xprinter) PR-Q801 Thermal Seri + Usb + Ethernet 260 mm/sn 203 dpi Fiş Yazıcı

Termal Fiş Yazıcı Q801 Seri+Usb

● Termal Fiş Yazıcı

● Baskı Yöntemi : Direk Termal

● Yazdırma Hızı: 200Mm/Sn

● Ara Yüz : Seri-Usb

● Rulo Kağıt: 80Mm

● Kağıt Kalınlığı: 0.06-0.08Mm

● Ağırlık: 1.3Kg

● Çalışma Ortamı: 0-45°C , Nem (10-80%)

xprinter xp-q801 driver,
xprinter xp-q801 kurulum,
Xprinter,

Xprınter DT325B Direkt Termal Barkod Yazıcı

Xprınter DT325B Direkt Termal Barkod Yazıcı

Hayatımızın her anında farklı farklı alanlarda kullandığımız yazıcılar, ihtiyaçlarımız doğrusunda şekillenerek pek çok farklı amaca hizmet edecek şekilde tasarlanıyor. Yazıcılar çalışma prensiplerine göre mürekkep püskürtmeli, lazerli, nokta vuruşlu ve termal olarak birbirlerinden ayrılıyor. Lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıları genellikle ev ve ofis hayatında sıklıkla kullanırken, termal yazıcı gibi daha spesifik yazıcı çeşitleri herkese değil yalnızca belirli alanlarda faaliyet gösteren kişilere hitap ediyor.

Bu içeriğimizde, termal yazıcı nedir sorusuna yanıt arayan kullanıcıları bilgilendirmek istiyor ve fiş yazıcısı olarak da bilinen termal yazıcılar hakkında sizlere pek çok detay sunuyoruz.

Xprinter DT325B,
xprinter xp-dt325b kurulum,
xprinter xp-dt325b driver,
KARGO Etiket yazıcısı,
Sticker Yazıcısı,
Sipariş çıktısı Alma,
Direkt Termal Barkod Yazıcı,
Xprinter XP-470B Etiket,

argox termal yazıcı ayarları

argox termal yazıcı ayarları

Mağazacılık işiyle uğraşan neredeyse herkesin ortak sorunlarının başında gelir Barkod yazıcı tanımı ve ayarları. Öyle bir ayar yapılmalıdır ki farklı ölçülerde etiket kullanılsa bile ek bir ayara ihtiyaç duyulmamalıdır. Bu makalemde çözümpark  okuyucularına  bu sorunun çözümüne yardımcı olacak yöntemlerden birini  resimlerle anlatmaya çalışacağım. Yazıcıyı USB den bilgisayara bağladıktan sonra gerekli driverleri yüklediğinizi kabul ederek yazıma devam ediyorum.

Aygıtlar ve yazıcılarda Argox yazıcıya sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz.

Yukarıda ki resimde kırmızı ile işaretlediğim Tercihlere tıklıyoruz. Açılan pencerede Sayfa Ayarlarına hiç dokunmuyoruz. Eskiden buradan yazdıracağımız barkod etiketin ayarlarını giriyorduk fakat bu da şöyle bir sıkıntı çıkarıyordu. Farklı ölçülerde etiket kullandığımızda buradan ayar değişikliği yapmamız gerekiyordu. Bu sebeple aşağıda kırmızı ile işaretlediğim yerde herhangi bir değişiklik yapmıyoruz.

Üst menülerde Stok sekmesine tıklıyoruz. Burada Etiket Sensörünü Etiket Aralığı Yazdırma yöntemini de Doğrudan Termal yapıyoruz. Ortam İşleme Yazdırma Sonrası İşlem kısmını da Kes yapıyoruz. 2 adet Kes çıkıyor burada ilk Kesi seçiyoruz

.

Yazdırma Varsayılanı kısmında da Gelişmiş-Stok sekmesinde yukarıda bahsettiğim ayarların aynısını yapıp kaydediyoruz

Barkod cihazlarının aşağı yukarı tümünün ayarları bu şekilde olup sadece menü yerleri farklıdır . Piyasada satılan Barkod Yazıcılar içinde benim kişisel tercihim Argox yazıcıdır. Fakat son dönemde denediğim Godex 300 barkod yazıcı cihazınıda çok beğendim. Gayet hızlı çıktı vermesi çok sayıda barod etiket çıkartan firmalar için yine giriş seviyesinde tercih edilebilir bir seçenek olarak duruyor.

Barkod işi çok çetrefilli bir iş tanıtımı var ayarı var barkodun kağıda oturtulması var. Her programda ayrı ayarı var . Barkod okuyucuları  Türkçe karekter problemi var ki bu da ayrı bir sorun olarak firmanın ve destek personelinin karşısına çıkmaktadır. Bunun için barkod okuyucunun web sayfasından Türkçe karekter tanıtım barkodlarını bir kağıda çıktısını alıp bu barkodları tek tek okutarak okuyucunun programlanması yapılır. Piyasadaki en iyi barkod okuyularda bence Datalogic QW-2100 modeli perkonun PS-23 modeli ve zebexin tüm modelleridir. Kablosuz okuyucularda da Perkon Tiger CS 90 modelinin performansı çok üst seviyelerde. Tabi burada şunu da unutmamak gerekiyor; cihazlarınız ne kadar kaliteli olursa olsun kullandığınız barkod etiket kağıdı ve/veya POS fişi kaliteli olmazsa barkod yazıcı yazmaz yazsa barkod okuyucu okumaz, çok ince olur pos cihazından çıkmaz çok kalın olsa sıkışır kalır. Yani her daim tüm ekipman ve sarf malzemelinizin kaliteli olması gerekmektedir.

 

 

Argox Barkod Yazıcı etiket ayarları,
argox os-214 plus driver,
argox os-214 plus kalibrasyon,
argox os-214 plus boş etiket yazdırma sorunu,
Argox barkod Yazıcı boş yazdırıyor,
argox os-214 plus driver indir gezginler,
Argox Barkod Yazıcı Driver,
xprinter xp-470b barkod yazıcı ayarları,